Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Probleme coloana cervicala
30-04-2019, 11:09 AM
Probleme coloana cervicala
Buna ziua.
În urmă unor dureri cervicale și a unor ganglioni inflamați dureroși am făcut un RMN cu acest rezultat:
Usoara scolioza dextroconvexa a colaonei cervicale.
Incipiente modificari degenerative vertebro-discale diseminate cervical. minima artroza zigo-apofizara cervical
inferior.
C3 si C5: minim debord discalc ircumferential intra- si extraforaminal bilateral cu amprentarea sacului dural,
ingustare foraminala fara conflict radicular.
C4 si C6: usoara protruzie discala postero-lateral bilateral cu ingustare foraminala fara conflict radicular.
Fara modificare de structura osoasa suspecta decelabila in segmentul examinat.
Fara leziuni la nivelul cordonului medular examinat.
Concluzii:
Incipiente cervicopatii C3-C6 fara conflict radicular.
Am făcut Injectii Movalis, 3 infiltratii,acupunctura.Noapte e f ok dar ziua când ma ridic rigiditatea cervicala e groaznica, beau multă apă, ganglionii uneori dor f rău și ma mai lasă la masaje.Spatele e beton, amorțeală și durere pe bratul drept.Mi s-a spus ca am un blocaj muscular făcut în ani pe baza de stres și anxietate.O sa repet analizele de sânge, în decurs de 6 luni VSH și Fibrinogen creste și scade.Nu știu ce sa mai fac.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
13-05-2019, 07:21 PM
RE: Probleme coloana cervicala
un neurochirurg ai vazut?
15-05-2019, 09:05 PM
RE: Probleme coloana cervicala
Nu am văzut și sunt deja disperata ca umblu de la doctor la doctor și nu știe nimeni. Ganglionii ma dor și se muta durerea , când submandibular, când la urechi.Am avut noroc cu acupunctura și mușchii s-au decontractat.
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)