Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problema ginecologie
23-11-2012, 10:52 PM
Problema ginecologie
Buna seara! Am si eu o problema intima! Acum cateva zile la dus am introdus un jet de apa in vagin,dupa am observat o pata de sange in cada. M-am speriat si nu am zis nimanui.Se poate sa nu mai fiu virgina?? Mentionez ca am 17 ani si nu am intretinut relatii sexuale. Un raspuns cat mai rapid! Va multumesc! O seara placuta!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
24-11-2012, 06:11 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 24-11-2012 06:13 PM de Alma.)
RE: Problema ginecologie
Se spune ca atata vreme cat ai himen esti virgina.Deasemenea se spune ca o femeie este virgina pana da nastere unui copil, deoarece dupa primul contact sexual, raman cicatrici ale himenului.
Aceste resturi ale himenului se modifica sau dispar dupa prima nastere.

Sa revin la ce ai intrebat: himenul este diferit, de la femeie la femeie, in ceea ce priveste forma, grosimea, elasticitatea.
Este posibil, ca in cazul tau, rezistenta himenului sa nu fi fost foarte mare si astfel este posibil sa se fi rupt la simpla manevra de spalare.
Acest lucru se poate intampla la unele fete si la introducerea unor tampoane intravaginale, in timpul masturbarii sau ca urmare a unor exercitii fizice intense sau a unor accidente.
Daca nu ai facut nimic cu nimeni, din punct de vedere moral, afectiv si ...fizic esti inca virgina.
Iti recomand sa mergi la un consult ginecologic (acest lucru il recomand tuturor tinerelor, fie ca sunt virgine sau nu).
Poate sursa sangerarii este din alta cauza.

Piatra de încercare a caracterului omenesc este timpul. (Menander)
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)