Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pret stimulator cardiac
07-07-2011, 01:30 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 07-07-2011 01:30 PM de Arm-Med.)
RE: Pret stimulator cardiac
In principiu ar trebui verificat la spitale daca nu cumva au chiar ele, ca se mai cumpara la nivel national un numar de astfel de aparate, poate aveti bafta si gasiti pe undeva.
Daca vrei si trebuie, totusi, sa il achizitionezi in mod privat spune-mi si iti zic cum sa procedezi.

PORTAL MEDICAL: http://www.medical-bucuresti.ro
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
07-07-2011, 02:05 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 07-07-2011 02:06 PM de Buzas.)
daca la unul din spitalele enumerate mai devreme, exista acest stimulator, se poate aduce la Timisoara ( noi fiind din aceasta zona ) de exemplu, sau trebuie mers si facuta operatia la spitalul respectiv ?
ce marca/model se recomanda ? vrem sa stim ce avem de facut, ca sa nu pierdem mult timp cu birocratia....
pot fi contactat la adresa YM: cridaia sau la tel. 0720571711
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
07-07-2011, 02:16 PM
De adus aparatul dintr-un spital in altul nu se poate, ca e, sa zic asa, pe inventar, a fost cumparat din fondurile spitalului prin licitatie publica. In plus daca un doctor are un astfel de aparat iti dai seama ca ar vrea sa il implanteze el, nu sa il dea altuia sa faca interventia.
Daca vrei sa cumperi un aparat bun eu iti recomand modelul Syncra al firmei Medtronic. Despre cum poti sa il achizitionezi, pret si detalii de expeditie suna la numarul 0758.022.902 si vorbeste cu doamna Dani Motoran.
Succes!

Mulţumiri acordate de: Buzas
07-07-2011, 02:40 PM
inca o data multumesc pentru raspunsuri si indrumare.....
19-07-2011, 06:20 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 19-07-2011 09:10 PM de uliana.)
as putea obtine numarul de telefon al Prof. Dr. Sorin Pescariu ?
Cine ma poate ajuta il rog sa mi-l transmita prin mesaj privat sau mail !
20-07-2011, 12:45 AM
Nu cred ca Prof. Pescariu ar fi incantat sa il sune cineva pe mobil, avand numarul de pe un Forum public. Pana la urma telefonul mobil este ceva personal si numarul il da cui crede de cuviinta. Asa ca te-as sfatui sa mergi intai la un control la dumnealui si sa ii soliciti direct acest numar. Parerea mea.

01-12-2011, 12:43 PM
Bunica mea are 82 de ani si are nevoie de un stimulator cardiac.As vrea sa stiu care sunt riscurile la care se supune in cazul unei operatii,daca merita si suporta o astfel de operatie.
01-12-2011, 05:01 PM
Riscurile sunt destul de reduse. Sa zicem ca, in general vorbind, strict teoretic, ar fi risc de infectie sau de perforare. Dar referitor la infectie sunt cazuri foarte rare, iar perforarea la fel. Dar daca spui ca "are nevoie" atunci nu mai incape discutie. Oricum, raportul intre riscuri si beneficii e clar in favoarea beneficiilor.
Iar anestezia, daca v-ati gandit la acest aspect, dat fiind si varsta inaintata, este locala, ca la dentist, deci nu ar trebui sa fie vreo problema din acest punct de vedere. Gandeste-te ca cea mai pare parte dintre pacientii cu stimulator cardiac se afla la o varsta ...

07-04-2012, 09:27 PM
Buna seara,
Bunicului meu, in varsta de 84 de ani, i s-a recomandat implantarea unui stimulator cardiac. Sub nicio forma nu vrea sa accepte acest lucru, nu il putem convinge cu niciun argument sa faca aceasta interventie.
As vrea sa va intreb ce se poate intampla daca va sta fara acest stimulator cardiac. Pulsul era 40 la internare. I s=a dat un tratament pentru mentinerea pulsului in limite normale dar totusi din cate citesc aici, daca i s-a recomandat stimulatorul inseamna ca tratamentul nu il poate inlocui, nu?
Va multumesc anticipat!
07-04-2012, 11:15 PM
Pulsul de 40 la 84 de ani e cam scazut. Eu zic sa insistati. Pot aparea multe probleme, inclusiv decedul.

Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)