Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Povestea mea
19-01-2021, 07:35 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 19-01-2021 07:37 PM de andremi.)
RE: Povestea mea
1 la 50 înseamnă că o mămică din 50 cu exact aceleași rezultate ca ale tale va avea un copil cu sindrom Edwards. Trebuie amintit că triplu test mai da gres in aproximativ 20% din cazuri. Doar amniocenteza pune un diagnostic cert. Pe langa faptul că costa mult are si riscuri. Mai multe despre amniocenteza găsești pe http://www.csid.ro/boli-afectiuni/amnioc...-15536999/
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
19-01-2021, 07:49 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 19-01-2021 10:54 PM de andremi.)
Intre timp am dat de doctorita ea a zis sa vedem p rima data un test genetic vericity sau ceva de genul, ea a zis k pana la 12 saptamani de sarcina a mai trimis mamici la aceste analize doar ca nu stie daca se mai face si la 18 saptamani. Asa ca maine primul drum la un laborator synevo ca nunai acolo se face la arad si vedem. Despre amniocenteza am citit dar nu stiu ce sa zic, cu sotul am vb si el nu prea vrea pentru k avem sanse sa avortam un copil sanatos dar a zis ca decizia imi apartine daca vreau sau nu. Eu deocamdata astept sa vedem ce putem face cu testul genetic. Iti multumesc pentru raspuns. Revin daca aflu ceva.
19-01-2021, 11:04 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 19-01-2021 11:16 PM de andremi.)
Puteți face veracity până la sfârșitul sarcinii și cred că doamna doctor știe bine asta, la fel și costul care e aproximativ 1500 lei. În locul tau as repeta triplu test mai întâi, la alt medic...
19-01-2021, 11:15 PM
(19-01-2021 11:04 PM)andremi a scris:  Puteți face veracity până la sfârșitul sarcinii și cred că doamna doctor știe bine asta, la fel și costul care e aproximativ 1500 lei. În locul tau as repeta triplu test mai întâi la alt medic...

Nu stiu ce stie ce nu maine aflu mai multe sincer nu stiu daca as nai putea sa cred in alt triplu test si daca m ar arata contrariul. Nu e vb de bani, doar vreau sa stiu ca bebele e bn. Sunt tare confuza. Nici nu stiam ca pot repeta triplu test. Nu stiu daca sa cred in semne dar astazi pentru prima data am simtit bebele mai multe ore miscand. Pana akum doar cate o miscare aveam. Si tata e optimist asa ca voi incerca sa fiu puternica si eu ca si baietii mei. Noapte buna.
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)