Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Povestea mea
06-10-2019, 10:35 PM
Povestea mea
Buna tuturor. Vreau sa povestesc despre problemele mele ginecologice sunt curioasa despre parerea voastra in legatura cu ele, tin sa mentionez ca am programare la ginecolog pe 23 octombrie aici doar cer pareri si poate e cineva care a avut probleme similare poate ma ajuta. Am 29 de ani, 70 de kg ciclu menstrual am de la 12 ani mereu regulat pana anul trecut, singurele probleme ginecologice avute anexita, si chisturi functionale 1, 2, sau 3 cm de care dr tot timpul m a zis k nu sunt problema. Bun anul trekut din octombrie am inceput sa am cicluri neregulate prima data imi venea ciclul in doua doua saptamani ma tinea 3 zile, dupa am avut doua cicluri normale, dar dupa prin febrularie ciclul nu mi se mai oprea doar dupa 13 14 zile, mam dus la consult unde au gasit chist functional 3 cm in rest nimik mi s a administrat calciu si vitamina k, bun ciclu urmator iara la fel dupa 17 zile de sangerare m am dus inapoi dr alt ecograf in care chistul de 3 cm a disparut dar a aparut altul in celalalt ovar de 3.5 cm tot functional dr a zis k dk vreau putem face tratament cu anticonceptionale pt k chisturile cauzeaza dereglari hormonale si dat fiind faptul k as vrea sa raman si insarcinata asa s ar rezolva cel mai simplu. Bun tratament trei luni anticonveptionale zoely am inceput fara nici o alta analiza, eu n am luat niciodata anticonceptionale habar naveam ce efecte adverse poate sa aiba, dupa o luna nu am mai putut lua, aveam dureri de cap non stop imi tremura corpul parca de agitatie nu puteam dormi si aveam cei mai durerosi sani din toata viata mea. Am intrerupt si am zis k voi vedea ce se intampla, dupa am avut 2 cicluri relativ normale iar apoi iara au inceput sangerarile prelungite de doua saptamani, mentionez sangerarea nu e abundenta doar cateva zile in rest e doar cateva pete , ce e ciudat k de cand am aceste dereglari sangerarile nu sunt dureroase inainte fara pastile nici nu puteam rezista, analizele uzuale de sange urina pap le am la zi si akolo totul e in regula. Ce am oare? Ce parere aveti?
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
07-10-2019, 12:37 PM
RE: Povestea mea
Ar trebui sa mergi si la endocrinolog

Nu sunt medic, doar iubita lui Hashimoto...
07-10-2019, 12:41 PM
(07-10-2019 12:37 PM)ElenaM a scris:  Ar trebui sa mergi si la endocrinolog

Multumesc pentru raspuns. Voi face programare si acolo.
25-10-2019, 07:24 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 25-10-2019 08:33 PM de andremi.)
Am fost la ginecolog m a trimis la analize de tiroida. Azi am primit rezultatele si nu e nimik in neregula cu tiroida. Am facut si eco akum nu a aparut nici un chist, si nici altceva in neregula mi s a prescris duphaston 12 zile si normens 3 luni. Ce parere aveti despre acest tratament,si ce altceva ar putea cauza aceste dereglari de ciclu si faptul ca nu raman insarcinata, ce investigatii ar mai trebui sa fac?
25-10-2019, 10:41 PM
E ok tratamentul. Sa ne anunți si pe noi când apare bebe
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)