Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Posibila infectie?
02-06-2018, 02:20 AM
Posibila infectie?
Buna ziua. De cateva zile de cand mi s-a oprit ciclul menstrual, am intampinat o serie de simptome la nivelul zonei intime. Aproximativ timp de 5 zile dupa menstratie am avut o scurgere maronie usoara si senzatie de usoara mancarime. De asemenea, de doua zile am observat ca simt si o usoara senzatie de usturime, mai ales in partea stanga. Am programare la ginecolog peste cateva zile, insa as vrea sa va cer parerea si dvoastra, deoarece ma macina gandul cu cele mai rele scenarii. Credeti ca ar putea fi ceva grav? De asemenea, tin sa mentionez ca am mai avut parte de episoade de mancarime in zona intima si in ultimele luni, insa dupa cateva zile-o saptamana treceau e la sine.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
02-06-2018, 09:30 AM
RE: Posibila infectie?
Poate fi o reactie alergica la tampoane, lenjerie sintetica si stramta. Daca tot mergi la ginecolog ar fi bine sa faci si o ecografie impreuna cu testul Papanicolau (daca nu au fost facute in ultimul an). Pap testul se face cu un formular pe care ti-l da medicul de familie iar daca nu esti asigurata e gratis doar daca nu l-ai facut in ultimii 5 ani.

Nu sunt medic, doar o iubita a lui Hashimoto...
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)