Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Plamani incarcati/tuse productiva
30-03-2016, 05:45 AM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 30-03-2016 05:48 AM de Costan Iulian.)
Thumbs Down Plamani incarcati/tuse productiva
Buna ziua,

Ma numesc Iulian, am 25 de ani si de 3 zile imi simt plamanii incarcati totul incepand cu tuse seaca pana a 2-a zi cand am expectorat o singura data. Tusea nu este foarte agresiva, crize nu am avut, si nici dureri pneumonale, decat in gat care probabil este de la tusit. Durerile in gat nu le am cand inghit ci doar cand tusesc si sunt situate in jurul marului lui Adam. ln 3-a zi, adica acum 1 ora, am tusit putin mai rau, expectorand cu cateva firicele de sange. Sputa are culoare usor galbuie. Posibil sa fi avut si putina febra primele 2 nopti. Nu am probleme in respiratie, nu aud raluri cand respir si tusesc uneori atunci cand respir mai 'adanc'. Nu sunt fumator, sunt sportiv si imediat dupa antrenament fac dus dupa care ies afara. Posibil ca acest lucru sa fi declansat ce am. Am acces la o Farmacie insa nu si la doctor, cel putin nu in urmatoarele saptamani. Imi puteti recomanda un tratament?

Multumesc anticipat!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
30-03-2016, 10:07 AM
RE: Plamani incarcati/tuse productiva
Nu iti putem recomanda decat remedii naturiste pentru ceea ce ai mentionat. Gasesti pe internet multe sfaturi pentru calmarea tusei seci, iritative, sau pentru cea productiva. Incearca sa ajungi la un doctor totusi, daca nu rezolvi cu ceaiuri si sucuri de fructe problemele semnalate.
Sanatate
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)