Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pietre la rinichi
06-09-2016, 07:29 PM
Pietre la rinichi
Buna ziua
Acum trei luni am făcut o infectie urinara foarte urâtă,m-am tratat acasă cu ciprofloxacina dar nu mi-a trecut.
M_am dus la medic ginecolog unde mi-a făcut ecografie unde nu a văzut nimic dar mi_a dat ceforte cu refen fără nici un efect,m-am dus din nou la dânsul unde m-a internat si am făcut ceforte cu gentamicina.
Intre timp mi-a făcut sumaru de urină si urocultura.
La sumaru de urină mi-a ieșit hematii si urme de proteine,in schimb urocultura a fost negativă.
Tratamentul cu ceforte si gentamicina nu mi-a făcut nimic,iar ultimele zile de spitalizare mi-a schimbat antibioticul cefort cu ampiplus,durerile de burta si usturimea la urinare erau la fel.
După o săptămână de spitalizare am fost externată cu trimitere la urologie.
După o lună am fost la urologie unde mi-a făcut ecografie unde au găsit vezica îngroșată de 7.5 mm.
Mi_a dat urinalactiv si diclofenac dar degeaba.
Acum câteva zile am fost la un alt medic care mi-a făcut alta ecografie la care mi-a găsit pietre la rinichi,tin sa precizez ca celelalte ecografe nu sa văzut nimic scria rinichi fără calculi.
Acest medic mi-a dat sa iau azitrox 500 uriclar diclofenac supozitoare,vitamina e si sa beau infuzie de pătrunjel verde si bai de șezut în infuzie de pătrunjel.
Întrebarea mea este pot provoca pietrele la rinichi inflamarea vezicii?
Sunt in a treia zi de tratament si inca nu simt nici o ameliorare.
A mai trecut cineva prin aceasta situație?
Chiar nu mai stiu ce sa fac
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)