Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pielea de langa coloana
12-11-2017, 12:23 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 12-11-2017 12:24 PM de Mircearsv.)
Pielea de langa coloana
Buna ziua! Am si eu o problema. Imi simt foarte putin o porțiune mica de piele din jurul coloanei vertebrale ( mai jos de umeri cu vreo 10 cm ) . Fix zona de langa coloana si un pic cea de pe coloana. Cand ciupesc acea portiune sau bag unghia in ea parca simt o senzatie de arsura si parca e amortita zona aceea. Si atuncj cand apas pe un inel al coloanei parca simt o oarecare durere. Nu ma deranjeaza in viata de zi cu zi , nu am alte simptome. Ar putea fi o afectiune grava ? Multumesc!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-11-2017, 12:40 PM
RE: Pielea de langa coloana
Discuta asta cu un neurolog. Daca va fi cazul iti va recomanda anumite investigatii imagistice.
12-11-2017, 08:14 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 12-11-2017 08:15 PM de tassevasi.)
RE: Pielea de langa coloana
Poate fi si o zona zoster inter costala (numai daca apar si anumite iritatii ale pielii in acea zona) , eu am avut oftalmica si a fost un dezastru , dupa 35 de ani si acum la schimbarea timpului am senzatii se mincarime si durere in zona oculara si jumatate de cap .
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)