Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piele sensibilă la atingere
07-12-2018, 07:25 PM
Piele sensibilă la atingere
Bună seara,

De ieri mi se întâmplă ceva ciudat, și anume, am o sensibilitate accentuată la mâna dreaptă. Nu știu exact cum să explic senzația, nu este durere, ci ca și cum m-ar freca ceva pe piele, până și hainele mă deranjează (se aseamănă cu disconfortul provocat de arsurile solare).
Nu mi s-a mai întâmplat niciodată așa ceva, și mă cam sperie. Reprezintă simptomul a ceva mai grav? Ar trebui să merg la vreun medic?
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
07-12-2018, 07:48 PM
RE: Piele sensibilă la atingere
Poate fi un traumatism minor al unui nerv. Cel ai comun este sindromul carpian pe care il fac multi dintre cei care lucreaza la PC sprijinind mana in mod incorect pe marginea mesei, scaunului, sau prinzand-o in timpul somnului sub corp. Mai poate fi o nevralgie. Oricum, nimic grav. Nu trebuie sa ne speriem chiar din orice! happy
 Mulţumiri acordate de: .Deea.
07-12-2018, 07:56 PM
Mulțumesc frumos, SoulHealer! De felul meu sunt mai sperioasă și mă gândesc la ce e mai rău (și dacă mai și caut informații pe internet, clar mă alarmez), m-ai mai liniștit puțin.
09-12-2018, 10:51 AM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 09-12-2018 10:59 AM de .Deea..)
Bună dimineața, din nou!
Deși încerc eu să nu mă îngrijorez, nu prea reușesc. Senzația de pe mână s-a diminuat, însă de ieri simt același lucru pe omoplat, și paralel, pe piept (pe omoplat este mai intens). Mi-e teamă să nu fie începutul unei zone zoster?! sad
09-12-2018, 08:51 PM
Mergi la un neurolog sa-ti inlature temerile!
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)