Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pete negre iesite inafara - urechi caine Amstaff 9 Ani
20-04-2020, 10:08 AM
Pete negre iesite inafara - urechi caine Amstaff 9 Ani
As vrea daca ma puteti ajuta cu un sfat veterinar pentru o problema la caine, un amstaff de 9 ani. Apelez la dumneavoastra in cazul in care as putea obtine parerea unui medic veterinar din echipa dvs.

De curand i a aparut la caine niste pete negre pe urechi, pe interior si exterior, am atasat poza.

Nu se scarpina, nu il deranjeaza, nu este rosu in interiorul urechi. Are doar petele.

Nu stiti ce ar putea fi?

Mentionez ca igiena urechilor in interior este facuta tot la 2 saptamani sau dupa caz, usor cu betisor de ureche si surolan.

In prima zi cand am descoperit l am facut cu surolan si pe pete iar acum il fac cu crema de galbenele, dupa ce am primit o recomandare sa folosesc crema Epitelizanta.

Am si crema cicaderma dar nu l am facut inca cu asa ceva, ar fi ok?

Va rog sa ma ajutati cu un sfat. Am atasat poze.

Multumesc frumos

Miron Brad | +40746765972

bmironb@gmail.com

Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)

Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
20-04-2020, 11:57 AM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 20-04-2020 11:58 AM de SoulHealer.)
RE: Pete negre iesite inafara - urechi caine Amstaff 9 Ani
Trebuie dus la un medic veterinar sa il vada. Maine se vor deschide cabinetele, probabil. Poate fi o eczema, o dermatita, o otita externa bacteriana si de aceea medicul trebuie sa il examineze verficand si un frotiu la microscop, daca este cazul.
Puteti cere o parere autorizata si aici:
https://www.facebook.com/MedicVeterinarOnline/
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)