Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pareza Faciala Periferica a frigore
03-01-2020, 06:17 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 03-01-2020 10:44 PM de SoulHealer.)
Pareza Faciala Periferica a frigore
Buna ziua,

Anul trecut am fost diagnosticat cu pareza faciala periferica a frigore pe partea stanga.

Am fost la doctorul neurolog care mi-a spus ca este de la curent si frig, am urmat tratament cu Medrol, Acyclovir etc si mi-a trecut partial.

Am crezut ca m-am vindecat complet, dar spre surprinderea mea aceasta pareza a revenit pe partea dreapta, am fost din nou la neurologie unde mi s-a pus acelasi diagnostic si din nou acelasi tratament.

Am intrebat daca am nevoie de CT sau RMN si mi s-a spus ca nu.

Asistenta de pe ambulanta in momentul in care m-a vazut, mi-a remarcat dantura (este foarte foarte praf) si mi-a spus ca este 100% sigura ca problema cu dintii mi-a cauzat aceasta pareza pe partea dreapta.

Intrebarea mea este urmatoarea: se poate ca dantura stricata, posibila infectie cu puroi sa cauzeze pareze faciale periferice? Si daca sunt pe tratamentul specific pentru pareza, pot merge la un dentist sa se uite sau trebuie sa astept pana termin tratamentul si dupa sa merg?

Multumesc anticipat!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
03-01-2020, 10:40 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 03-01-2020 10:45 PM de SoulHealer.)
RE: Pareza Faciala Periferica a frigore
Chiar e indicat sa mergi cat mai repede la un stomatolog! O radiografie panoramica se impune. E nevoie si de un set de analize din care sa nu lipseasca ASLO.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)