Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Palpitatii
03-05-2018, 04:56 PM
Palpitatii
Buna ziua , sunt alex am 31 de ani si 90 kg de cativa ani ma confrunt cu palpitatii la inima destul de puternice unele dureaza 5 min altele 15-20, problema este ca am fost la f multi medici am fc analize de sange ekg eco dopler color am avut in 2010 si holter pus si nimeni nu iminpoate spune de la ce ! Tensiune buna 11/12 cu 7/7,5 tiroida ok ultima am avut o azi kd urcam scarile si mi am luat rpd tensiunea si pulsusl si aveam 144/88 si 157 batai . Ce am observat palpitatiile survin cam la 6 luni si in urma unei nopti pierdute nu dorm suficient noaptea ... dar nici un doctor nu a stiut sa imi spuna de la ce sau sa imi recomande vrun tratament
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
03-05-2018, 08:40 PM
RE: Palpitatii
Avand in vedere ca survin rar si sunt legate de acele nopti pierdute, pot fi raspunsuri ale organismului la stresul prevocat de lipsa somnului sau al unui stil de viata mai agitat.
Ti-ai dozat nivelul de K, Ca, Mg, Na din sange?
Incearca sa tii un regim de viata echilibrat in care sa nu mananci grasimi, fara sucuri din comert, dulciuri in exces, sa dormi 8h pe noapte, fara jocuri pe pc sau alte activitati seara, fara sa mananci f sarat si vezi cum te vei simti.
03-05-2018, 09:40 PM
Da iau magneziu de o luna jumatate, da nu s a gasit nimic la analize si survin intradevar dupa mese copioase sau nedormit suficient insa ma inspaimanta acele 157 de batai .... sper sa nu se intample ceva in timpu ala cand am aceasta criza
03-05-2018, 11:37 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 04-05-2018 09:41 AM de SoulHealer.)
Nu mai manca mult. E posibil sa ai o hernie hiatala de care nu stii. Evita bauturile carbogazoase, berea si tariile. Fa miscare si incearca sa mai slabesti daca esti supraponderal. Nu face efort dupa ce ai mancat, imediat. Mergi la un gastroenterolog pentru consult si alte investigatii (endoscopie). Un somn de calitate este esential. Nu-ti mai lua tensiunea si pulsul dupa ce urci scarile. E norrmal sa fie crescute! Asteapta macar 10 minute inainte de a le masura.
04-05-2018, 05:14 PM
Da multumesc pt radpunsuri ! Tarie nu beau bere mai beau am facut ecofrafie totala .... si in pozitia nu stiu care m a pus pe o masa si m a pus in plan nu mai stiu cum ....dar nu mia gasit nimic
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)