Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Orhita acuta
17-09-2019, 10:38 PM
Orhita acuta
Buna seara! Am 41 de ani , la 20 de ani cand eram in armata am observat testicolele mai mari ca de obicei, mi sa pus diagnosticul de orhita acută, am urmat tratamentul cu penicilina , două săptămâni si atâta, dar fără nici un rezultat, testicolele sunt la fel, la palpare se simte ca niste rame, vene îngroșate, nu stiu ce. In rest nu ma deranjează, doar faptul că am erectie slaba, si cam tot de pe atunci cred. Am tot crezut ca e de la stres, ba de la băutură, ca mai beau cate un pahar, si anul acesta am mers la urolog, mi sa facut o scanare si mi sa spus ca e varicocel, doar ca nu e cazul de operație. Ași dori sa stiu , problema erectie este de acolo? Ce ma sfatuiti? Va multumesc!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
18-09-2019, 03:19 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 18-09-2019 03:19 PM de SoulHealer.)
RE: Orhita acuta
Da, poate fi o cauza secundara, in sensul ca vasele locale nu permit umplerea cu sange a corpilor cavernosi in timpul erectiei. E nevoie de examen doppler vascular pentru a vedea ce se intampla.
18-09-2019, 10:34 PM
RE: Orhita acuta
Multumesc! Urologul mia recomandat Enlarge pentru erectie petru 3 luni, am luat 2 saptami si l-am întrerupt, fiindcă nu vad nici un rezultat, mai degrabă mai rau, doar ca eu doresc cauza , după aceea tratamentul, nu asa dupa irecche
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)