Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nuvaring
30-09-2019, 05:39 PM
Mesaj: #1
Nuvaring
Buna ziua,
De 2 ani folosesc nuvaring,nu am avut nicio problema pana acuma.
In luna septembrie din cauza unor probleme stomatologice am fost nevoita sa iau antibiotice in primele zile ale lunii(amoxicilina) si acuma (augmentin). Practic acum augmentinul am inceput sa iau vineri seara, iar duminica am avut o sangerare maronie si de atunci ca si cum as avea ciclu normal cu asa coloratie si intensitate sangerez. Vreau sa precizez ca nuvaringul mai trebuie sa ramana inca o saptamana in vagin. Nu am dureri menstruale deobicei deloc acum am dureri moderate. Nu stiu daca este relevanat ca am luat antibiotice sau nu.Va rog sa ma ajutati ce as putea sa fac in momentul de fata? sa mai las inelul pana cand trebuia sa scot? Sa ma duc acuma la ginecolog sau sa mai astept? Va multumesc!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-10-2019, 10:10 AM
Mesaj: #2
RE: Nuvaring
Sa mergi la medicul ginecolog. Este singurul care poate sa-ti dea un sfat competent, in cunostinta de cauza, in urma consultului.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)