Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nu stiu ce ar putea fi
11-06-2014, 09:07 PM
RE: Nu stiu ce ar putea fi
Nodulii tiroidieni provoaca tulburari de deglutitie chiar daca din punct de vedere functional tiroida este in eutiroidism, cu un nivel normal al hormonilor tiroidieni. Ar trebui sa-ti faci o investigatie serioasa a tiroidei (ecografie si un set complet de analize din care sa nu lipseasca TSH, T3, FT3, T4, FT4, ATPO, anticorpi antireoglobulina. Tulburari de deglutitie, cu senzatie de nod in gat mai pot fi intalnite si in cazul unui deficit al calciului ionic, mai ales ca celelalte manifestari par si ele datorate lipsei de calciu.
Sanatate
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-06-2014, 09:16 PM
Soul! Dar eu mereu si pana acum o saptamana am luat un supliment cu foarte multe vitamine si DZR la toate peste 50% 60% deci oare sa am deficit de calciu? Nu muncesc nu am o viata stresanta doar cant weekendurile si zilnic merg la sala o ora jumate cam atat! Ce parere ai sa fie deficit de calciu? sau sa merg din nou la endocrinologie sa o analiza mai amanuntita? Sau varianta 3 sa fac un set complet de analize din care sa nu lipseasca ionograma cum ai zis
13-06-2014, 11:38 AM
OK AZI AM SCOS ANALIZELE AM MERS LA MEDICUL DE FAMILIE: COMENTARIU MEDICULUI: Analizele tale sunt perfecte nu ai nimic! iam mai spus odata starile mele tremurat transpirat stress si etc precizate mai sus si mia dat de la euro vita ceva anti stres pt 10 zile sa iau dimineata si la amiaz o tableta! si dupa 10 zile sa merg la ea din nou
13-06-2014, 12:25 PM
Nicolas,daca analizele sunt bune iar medicul iti spune ca nu ai nimic,nu te strsa degeaba,stii ca dauneaza sanatatii...Stresul este cauza multor boli.In ceea ce priveste calciu,din experienta iti spun ca nu trebuie luat pe toata perioada anului si nici haotic ci dupa o anumita schema pe care ti-o da medicul endocrinolog sau cel de familie.Am aceleasi senzatii ca cele descrise de tine ,s-au indesit ,cand devin greu de suportat iau doar calmogen plant,pt ca e singurul calmant pe care cardiologul mi-l recomanda.E bine sa ai incredere in medicul tau si sa nu intri in panica.Multa sanatate!
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)