Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nu gasim diagnostic...
12-02-2017, 10:28 PM
Nu gasim diagnostic...
Buna seara,
Puiul meu este un bichon frise, varsta de 2 ani si jumatate. Acum vreo 3 luni, a facut o prima criza. In timp ce dormea, a cazut pe o parte, si a avut convulsii, asemanatoare epilepsiei. A durat cam 1 min cel putin, dupa care a fost debusolat, insa intre timp am alergat cu el la veterinar (unde a primit primul diagnostic, epilepsia). Criza s-a repetat dupa o luna, apoi 3 saptamani. Am fost din nou la medic, unde dupa un echo s-a descoperit o tumoare la organele genitale. In timpul operatiei, s-au observat alte malformatii (testicule nu erau coborate, etc). S-a rezolvat totul. La 3 zile dupa operatie, a facut 3 crize in aceeasi zi. Fiind duminica, am alergat la un medic de urgenta, care a presupus ca are un AVC. Am facut un rmn, insa nu s-a confirmat (chiar daca fusese, nu se mai vedea nimic operabil). Acum, dupa 2 saptamani a facut iarasi crize, si am observat ca:
-inaintea unei crize e foarte agitat, mananca si bea mult si alearga haotic.
-dupa crize, timp de 2 sau 3 ore, e absolut incontrolabil. Alearga in cerc lovindu-se de tot ce are in cale, latra, are un comportament total diferit decat de obicei, isi face nevoile unde se afla, etc. nu il putem stapani.
Va rog, daca aveti vreo idee, ajutati-ne sad.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)