Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Motan bolnav
08-05-2017, 06:05 PM
Motan bolnav
Buna ziua,am un motan in varsta de vreo 10 luni,sambata a vomitar iar de atunci nu a mai mancat nimic,am fost la farmacia veterinara iar doamna de acolo mi-a zis k este posibil sa aiba viermi,mi-a dat o pastila care i-am dat-o dinineata,in continuare refuza sa manance,bea diar apa si mesteca in gol,miroase mancarea,se linge pe la botic iar apoi o se face greata si da semne k ar vomita,dar nu vomita..va rog mult un sfat dak se poate..
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
08-05-2017, 07:13 PM
RE: Motan bolnav
Trebuia si tratament injectabil cu un protector gastric, un antispastic si chiar un antibiotic. Mergeti la un veterinar care sa il consulte ca lumea, sa ii palpeze abdomenul, si sa ii faca si niste analize de baza.
08-05-2017, 09:34 PM
RE: Motan bolnav
Motanul l-am salvat de pe strada cand avea in jur de 3 luni,era racit si ochii infectati..am apelat la medic sa il tratez..cu antibiotic aproape 14 zile..nu ii dadeam nici o sansa de salvare..de o luna jumatate l-am dus la bunici la tara..in garsoniera mica era neferivit si yoata ziua dtatea in geam..acolo tot in casa doarme..doar ca are acces afara..ieri am aflat de la bunica k ii este rau,sta la o ora distanta de oras..am fost astazi si i-am dat pastila si plus cateva lingurite de ceai de menta..pt stare de grata doamna de la farmacia veterinara mi-a zis sa ii dau un sfert de pastila metrocropramid
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)