Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Menstruatia si analizele de coagulare
17-03-2019, 06:19 PM
Menstruatia si analizele de coagulare
Buna ziua. In urma unor analize, a iesit Proteina S cu activitate scazuta. Cand mi-am facut analizele eram in timpul ciclului menstrual. Poate acest lucru sa afecteze rezultatul analizelor? Multumesc anticipat.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
19-03-2019, 06:46 PM
RE: Menstruatia si analizele de coagulare
nu afecteaza, dar daca iei anticonceptionale atunci se poate explica scaderea
19-03-2019, 08:18 PM
(19-03-2019 06:46 PM)Adelina02 a scris:  nu afecteaza, dar daca iei anticonceptionale atunci se poate explica scaderea
Asa este, eram in timpul anticonceptionalelor cand am facut analiza. Deoarece a aparut scazut, am oprit administrarea lor
28-09-2019, 06:51 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 28-09-2019 10:37 PM de ElenaM.)
Buna ziua,

Sunt insarcinata in aproape 33 de saptamani. Va rog sa ma ajuati in interpretarea analizei atasate.
Multumesc.

D dimeri 1,26 (<0,5)
28-09-2019, 07:21 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 28-09-2019 07:24 PM de ElenaM.)
Daca ginecologul ti-a recomandat aceasta analiza, tot el ar trebui sa ti-o interpreteze. Daca ai facut-o de capul tau atunci ar trebui sa stii ca e normal ca in timpul sarcinii sa fie putin crescuta. Repeta analiza la o luna dupa nastere pentru o valoare reala!

Nu sunt medic, doar iubita lui Hashimoto...
28-09-2019, 08:45 PM
(28-09-2019 07:21 PM)ElenaM a scris:  Daca ginecologul ti-a recomandat aceasta analiza, tot el ar trebui sa ti-o interpreteze. Daca ai facut-o de capul tau atunci ar trebui sa stii ca e normal ca in timpul sarcinii sa fie putin crescuta. Repeta analiza la o luna dupa nastere pentru o valoare reala!

Logic ca nu am facut o de capul meu. Azi am primit rezultatul iar la doctor ajung la sfarsitul saptamanii. Vroiam doar o parere .Multumesc oricum de raspuns.
28-09-2019, 10:12 PM
Eu nici nu te cunosc nici nu am un calculator in fata in care sa tastez numele tau si sa-mi apara bolile de care suferi tu sau rudele de gr.1, semnele si simptomele, mediul si modul in care traiesti sau alte investigatii pe care le-ai facut. Cred ca nici ginecologul tau, cu toata scoala pe care a facut-o si experienta acumulata, nu ar putea sa-ti dea un diagnostic definitiv pe baza unei singure analize...
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)