Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maseaua de minte
18-01-2012, 07:42 AM
RE: Maseaua de minte
Ca unul care si-a scos 2 masele de minte va mai dau un sfat: in primele 24 sau chiar 48 de ore nu consumati lactate de nici un fel.

PORTAL MEDICAL: http://www.medical-bucuresti.ro
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
18-01-2012, 11:34 AM
(18-01-2012 07:42 AM)Arm-Med a scris:  Ca unul care si-a scos 2 masele de minte va mai dau un sfat: in primele 24 sau chiar 48 de ore nu consumati lactate de nici un fel.

Multumesc de sfat, doar ca am vazut cam tarzior acest mesaj, deja am consumat. happy
Sper sa nu fie probleme.

(18-01-2012 01:16 AM)uliana a scris:  Draga CSM, in primul rind iti doresc sa nu mai trebuiasca scoasa nici o masea, nicicind!
In al doilea rind, daca - ad absurdum - ar fi nevoie de o extractie de pe mandibula de ce ti-ar fi mai frica ? Pe bune, nu-ti inteleg angoasa !

Mi-e frica de anestezie si de faptul ca m-as putea inneca in timpul operatiei de extragere. Am mai patit-o si nu e placut deloc happy

Administrator Medical-Bucuresti.ro
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
18-01-2012, 03:22 PM
Vecine, schimba stomatologul: daca anestezia e facuta de o mina meseriasa, nu ai voie sa o simti ! Apoi: n-ai cum sa te ineci, presupun ca exista si acum aspiratoarele de saliva - daca la o salivatie abundenta te referi !
Dar ramine valabila urarea - sa n-ai nevoie si sa ai dinti proprii cit big grin !
18-01-2012, 05:42 PM
E vorba de anestezie ca s-ar putea extinde spre zona gatului si ca n-as mai putea inghiti cum trebuie. happy

Administrator Medical-Bucuresti.ro
17-12-2018, 05:01 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 17-12-2018 06:06 PM de SoulHealer.)
Informatii foarte utile cu privire la stomatologie, multumim happy
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)