Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ma simt nu prea bine
16-03-2013, 09:38 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 16-03-2013 09:57 PM de SoulHealer.)
Ma simt nu prea bine
Buna ziua, de 2 ani sunt in USA si niciodata nu m-am simtit rau pina acum, dar de vreo trei zile, simt greturi si stari de voma. Am fost la spital, mi-a luat analiza de urina si mi-a zis ca am o infectie urinara pentru care mi-a dat niste antibiotice. Le-am luat, dar acuma iarasi imi este greata si am stari de voma aproape in fiecare saptamina. Ma doare si la abdomen jos in parte dreapta. Cand eram micuta am avut gastrita dar mi-am lecuit-o. Acum nici nu stiu ce sa mai gandesc. Poate fi de la stoma, sau de la pastilele alea? Nici nu prea ma alimentez bine. Imi dati un sfat, va rog?
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
16-03-2013, 09:52 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 16-03-2013 09:58 PM de SoulHealer.)
RE: Ma simt nu prea bine
Fa o ecografie de abdomen superior. Este posibil sa ai o problema in sfera hepato-biliara. Fa cateva analize, ALT, AST, GGT, ALP, bilirubina, VSH. Nu cred ca de la infectia urinara ai avut acele stari. Daca nu e vorba de o problema biliara, o endoscopie gastrica ar fi utila pentru a vedea daca nu s-a reactivat gastrita.

P.S. Ai asigurare medicala?
16-03-2013, 11:03 PM
RE: Ma simt nu prea bine
Elmira, ar trebui - daca se poate - sa te vada un chirurg, acuzele tale sint simptomatice pentru apendicitele subacute.
De asemenea, pot aparea febra usoara, semne de neurastenie si fenomene vegetative (transpiratii, palpitatii, extremitati reci). Acestea au evolutii indelungate, destul de parshive, cu remisii si reveniri, dar exista si posibilitata unei acutizari bruste, astfel incit in 4-5 ore sa te trezesti direct pe masa de operatie.
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)