Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lipsa somnului oboseala
21-10-2018, 03:04 PM
Lipsa somnului oboseala
Buna ziua .... am o mica problemica daca pot spune asa...
Nu pot dormi... mai ales dupa schimbul trei ....mai mult de 4 ore ...nu pot dormi,si 4 ore le dorm dar intrerupt ma trezesc din ora in ora.... apoi ma dereglez cu somnul. Ma simt obosita.... uneori chiar daca mai am zile in care poate reusesc sa bat recordul de 7 ore ..ca d ma trezesc ma simt obosita. Ce parere aveti despre persedon zi... am inteles ca este din plante naturale... contine roinita valeriana etc... este bun atat in anxietate si oboseala,m ar interesa efectele adverse ale acestuia asta bineinteles daca are... credeti ca ma poate ajuta sa ma odihnesc bine.. va multumesc
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
21-10-2018, 10:59 PM
RE: Lipsa somnului oboseala
Nu cred in eficienta acestui produs. Mai degraba ar trebui sa iei varianta de noapte! Ai o dereglara a ritmului circadian, destul de obisnuita la cei care lucreaza in schimburi. Va trebui sa faci o schimbare (alt servici, sa lucrezi in acelasi schimb) si sa restabilesti ritmul circadian zi-noapte. Privarea de somn, somnul incomplet, pot avea urmari foarte neplacute asupra sistemului nervos si la somatizarea unor manifestari.
24-10-2018, 07:49 AM
RE: Lipsa somnului oboseala
Nu prea se gasesc joburi doar cu un schimb...stiu ca schimbul 3 nu este bebefic pentru organism mai ales ca eu am si asa zisa anxietate...multumesc frumos pentru raspuns
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)