Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lipsa aer
08-03-2020, 06:53 PM
Lipsa aer
Buna seara numele meu este Florin am 35 ani și 80 kg in urma cu 6 luni am avut tensiunea 20 și bătăile inimii aproape 200 de frică am fost și am făcut EKG inima fiind perfecta analize făcut doar trigliceride 200 și colesterolul 37 tratament triplixam și nebilet.de o lună mă confrunt cu o stare de lipsa de aer și o durere in piept nu tare.am fost iar aici unde lucrez la Târnăveni și am făcut la inima inima fiind iar buna am făcut radiografie pulmonară plămânii tot perfecți spirometrie perfecta nu știu de unde lipsa asta de aer mai menționez că am fost de 3 ori la urgente gasinduma anxios. Doctorul cardiolog de aici a zis sa nu mai iau nebilet că sunt prea multe medicamente mai iau și procor și extravalerianic cardio,de când nu mai iau nebilet îmi crește pulsul până la 85 ,o fi bine sa nu mai iau nebilet înainte nu îmi trecea pulsul de 60,mai menționez că de câte ori am fost la urgențe au zis că am aer 98 la suta
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
08-03-2020, 09:31 PM
RE: Lipsa aer
Din cauza anxietatii, mai mult ca sigur, ca ai aceasta senzatie. Muschii diafragmei nu se pot relaxa si atunci simti nevoia de a lungi inspiratia. Tocmai nebiletul iti permitea un control mai bun al ritmului cardiac. Trebuie sa faci un set complet de analize, pentru ca te poti confrunta cu deficite minerale (potasiu, magneziu, calciu) si asta trebuie verificat. Probabil ca duci o viata sedentara si asta conteaza mai ales daca mai esti si fumator. Fa schimbari in stilul de viata, trateaza-ti anxietatea si te vei simti mai bine.O eco cardiaca ar fi si ea utila ca si o investigare a tiroidei si rinichilor.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Mulţumiri acordate de: Florin22bz
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)