Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lentile contact
01-03-2018, 12:13 AM
Lentile contact
Bună!Cu 10 ani in urma am făcut implant de cristalin la ambii ochi pentru corectarea miopiei.In urma acestei intervenți am mai rămas cu 2-3 dioptri,nu e rău...Intrebarea mea este:cei cu implant de cristalin pot purta lentile de contact?Sunt pe piața lentile din silicon ce se pot purta 24 de ore timp de 30 de zile.Mulțumesc!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-03-2018, 10:09 AM
RE: Lentile contact
Parerea mea este sa ceri un sfat autorizat, la un oftalmolog. Producatorii de lentile de contact iti vor spune probabil "da, se pot purta"! Trebuie sa fii consultat si in functie de rezultat sa ti se recomande, stiut fiind ca purtarea lor vine totusi cu un factor iritativ ce nu poate fi neglijat sau suportat de toata lumea.
01-03-2018, 10:57 PM
RE: Lentile contact
(01-03-2018 10:09 AM)SoulHealer a scris:  Parerea mea este sa ceri un sfat autorizat, la un oftalmolog. Producatorii de lentile de contact iti vor spune probabil "da, se pot purta"! Trebuie sa fii consultat si in functie de rezultat sa ti se recomande, stiut fiind ca purtarea lor vine totusi cu un factor iritativ ce nu poate fi neglijat sau suportat de toata lumea.

Mulțumesc de răspuns!Am să țin cont de această opinie.
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)