Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Intrebare despre Epilepsie
09-05-2017, 03:33 PM
Intrebare despre Epilepsie
Buna ziua tuturor!

Ma numesc Alex si am 19 ani. Problema mea este ca pe la varsta de 7 ani, am avur o criza de epilepsie in timpul somnului si am ajuns la spital, am stat internat cam 1 saptamana si dupa am primit tratament (nu mai fin minte exact dar cred ca era fenobarbital). Nu mi-au facut deloc bine, ma simteam slabit, mai exact ca o ''leguma''. Dupa aproximativ 6 luni, am facut a2-a criza care s-a petrecut tot in timpul somnului..S-a repetat povestea, spital si internat iar. De data asta, dupa externare, bunica mea a decis sa ma duca la un alt spital din Cluj. Acolo mi-au facut o gramada de teste RMN, EEG si altele pe calculator. Intr-un final mi-au recomandat sa iau lamictal de 25mg (pe care il iau si in prezent). Dupa asta, am facut si a3-a criza. Aveam 8 ani si la fel, am ajuns la spital internat si etc. Chestia e ca dupa ce am luat Lamictal, nu am mai avut nici o criza pana in prezent. Intrebarea mea este: Mai sunt sanse sa fac vreo criza? Duc o viata normala, nu sunt invalid sau alte lucruri de genu'. Chiar lucrez si am o viata destul de intensa. (Am dat la liceul de mate-info). Intrebarea mea vine deoarece as vrea sa stiu la ce ma astept.. Din moment ce nu am facut atata timp vreo criza, e posibil sa mai fac? Chiar nu mi-as dori sa am iarasi problemele astea fix cand sunt in cea mai importanta perioada a vietii. Mai precizez si ca toate cele 3 crize, au avut loc in timpul somnului. Boala cred ca o mostenesc de la tatal meu, care a avut-o si el.

Multumesc pentru rabdare!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-05-2017, 07:15 PM
RE: Intrebare despre Epilepsie
Nu avem cum sa apreciem daca este posibil sa mai apara sau nu. Important este ca te simti bine si chiar mai important decat asta este sa gandesti pozitiv, cu optimism. Discuta cu un neurolog bun aceste aspecte.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)