Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 5 voturi - 5 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Interpretare EKG
08-11-2017, 12:00 PM
RE: Interpretare EKG
E vorba de TPSV, fara indoiala. Trebuie gasita cauza. Poate fi tiroida dar si un dezechilibru mineral, sau o problema de control glicemic. Pana la elucidare, trebuie elimiate alte cauze, cum ar fi fumatul, cofeina, stresul.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
08-11-2017, 12:20 PM
(08-11-2017 12:00 PM)SoulHealer a scris:  E vorba de TPSV, fara indoiala. Trebuie gasita cauza. Poate fi tiroida dar si un dezechilibru mineral, sau o problema de control glicemic. Pana la elucidare, trebuie elimiate alte cauze, cum ar fi fumatul, cofeina, stresul.

Nu fumez,alcool rar,cafea nu beau,cola obisnuiam sa beau foarte mult inainte de prima criza de tahicardie,dar nu am mai pus gura de 3 luni.Am dus un stil de viata foarte sedentar cu foarte multe nopti nedormite.Cat despre crizele de tahicardie,pot spune ca nu depasesc 130bpm si incep treptat si se termina tot treptat,nu am niciun altfel de simptom,doar bataiile inimii rapide si o senzatie de frica care pleaca din stomac.Despre ecografii ce imi puteti spune?
08-11-2017, 10:21 PM
Despre eco pot sa spun ca poate ar trebui sa le repeti la un cabinet ca lumea, intr-o clinica care se respecta. In rest, parca am mai discutat despre VS care este hiperkinetic. Pentru valva mitrala sa ai grija sa ai un aport sporit de magneziu. Tine un jurnal cu momentele cand apar si durata crizelor, contextul in care apar. (dupa mese, dupa efort, etc). In acest fel ai sanse sa gasesti factorii declansatori si sa-i elimini.
Toti isi inchipuie ca renuntand la un stil de viata complet nesanatos, de a doua zi se vor simti minunat! Daca ai baut cola in cantitati mari, ai un raspuns pentru ceea ce ti s-a intamplat. Si asta creeaza adictie si organismul reactioneaza cand nu-i mai dai drogul preferat! happy
Fa-ti toate analizele.
 Mulţumiri acordate de: rellikk
08-11-2017, 10:56 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 09-11-2017 01:03 AM de SoulHealer.)
am analizele la sange pe care mi le au facut la urgente in noaptea cand am avut primul atac de tahicardie.Nu s a gasit nimic suspect din ce mi s a spus.Mi s a recomandat doar sa nu mai beau cola lucru pe care nu l am mai facut,sa nu mai pierd noptile si de asemenea mult sport.Cam aceleasi sfaturi am primit si de la medicii cardiologi care I am vizitat desi nu m au convins pe deplin.
Pute ti vedea aici rezultatele analizelor la sange: https://imgur.com/a/t7GQk
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)