Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 4 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inima sau cap?
11-02-2011, 04:07 PM
RE: Inima sau cap?
Nu e de pensionari sa plimbi catelul meu, un labrador de 40kg care trage cele 70kg ale mele in toate directiile happy). Tind sa cred ca e asa cum ziceti voi, dau prea multa atentie oricarei senzatii, adica sunt prea atent cu corpul meu. Ce sa fac, asa sunt eu.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
31-10-2011, 01:51 PM
va rog din suflet ,ma poate ajuta cineva cu un raspuns.Desi in decursul unui an intreg am facut aprox.4 su 5 ekg-uri,3 eco cord si toate au iesit normale,doar o tahicardie sinusale de care nu prea pot scapa fara medicatie,m-i se mai intampla sa am palpitatii sau ma rog,extrasistole,simt parca inima se opreste si apoi functioneaza iar.DE La ce oare sa persiste aceste simptome?sunt intr-adevar foarte emotiva si am la activ cateva atacuri de panica,dar ma gandeam,poate stiti,ultimul ekg l-am facut acum aprox.doua luni.ar fi putut interveni modificari?
31-10-2011, 02:20 PM
Petri draga, aproape ca-ti raspunzi singura: emotiva esti, atacuri de panica in antecedente ai, investigatiile indica o inima pe fond sanatoasa, dar exista tahicardie sinusala si extrasistole - toate duc cu gindul spre o distonie neurovegetativa si concluzia ca mult mai abitir "capul" este responsabil, decit inima.
Nu ne spui nimic de virsta, ocupatie, stil de viata, eventuale boli - toate acestea pot avea , de asemenea, un cuvint de spus in starile tale !
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)