Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Infertilitate sau pur si simplu nu s a intamplat!
07-06-2019, 05:21 PM
Infertilitate sau pur si simplu nu s a intamplat!
Buna ziua!
Am citit mai multe discutii pe acest forum si am decis sa ma inscriu. Scuze daca mesajul meu va fi prea lung!
Vreau sa spun din start ca azi e prima zi de CM care inca refuz sa accept ca a venit, deci sunt deprimata rau.
In urma cu 4 ani am facut un avort la 4 saptamani, fara chiuretaj doar cu pastila, la acel moment dna doctor mi a spus ca sunt sanatoasa iar ovarele curate, motivul deciziei mele a fost altul. Nu am constientizat cat de mult ma v a putea afecta decizia, psihic ma refer. Daca m a afectat si fizic nu stiu. Imi doresc foarte mult un bebe, cam de 1 an de zile incerc asta, de 8 luni de zile incerc sa mi notez ciclurile (la mine durata fiind de app 30 de zile) , perioada fertila si ovulatia.Precizez ca tot din luna octombrie iau si Acid folic+vitaminaD si Feroglobin, de mult timp am probleme cu absorbtia fierului. De curand am discutat cu o dna doctor, problema mea fiind ca brusc, de 4 cicluri am dureri de nu pot sta nici in pat dar nici sa pasesc nu ma lasa, durerea o resimt la ovarul drept iar durerea mergea pe picior in jos, de am crezut ca am criza de apendicita. Mi a trecut prin cap ca defapt pierd vreo posibila sarcina. Dna doctor mi a spus ca e ceva normal, ca e foarte bine ca iau suplimente, ca majoritatea cuplurilor reusesc sa conceapa cam dupa 1an, sa avem contact cam de 3 ori pe saptamana si sa nu ma stresez. Am facut si un Papanicolau, asistenta spunandu mi ca nu am motive de ingrijorare. Indicatii si sfaturi incurajatoare, zic eu. Totusi, nerabdarea combinata cu dorinta nu ma prea linistesc. In fiecare luna spun ca acum sigur va fi...Ar putea fi ceva ineregula?
Multumesc!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)