Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Incorsetare toracica lipsa aer suspin
28-05-2020, 01:44 AM
Incorsetare toracica lipsa aer suspin
Salutare,Numele meu este Dan am 47 de ani 1,77m 70kg si porblema mea a inceput acum 14 ani.
Faceam ceva treburi prin casa treburi de zi cu zi nimic dificil,dintr-o data am simtit o oboseala toracica (incorsetare) care aveam nevoie de aer si trebuia sa suspin des cand mananc oboseala toracica trebuia sa oftez de vrio cinci ori sa-mi revin am renuntat sa mananc.A doua zi am dat fuga la o raza la plamani raspunsul a fost intercostala si va trece nimic periculos pe timpul acela luam Algocalmin,simptomele a durat cam 2 saptamani si a disparut totul normal.Au trecut 4 ani au aparut aceleasi simptome la o mica miscare oboseala nevoe de aer dar nu meru de ex urcam scarile faceam lucruri grele totul norma dupa o jumatate de ora iarasi incorsetare suspin ca nu aveam aer de ajuns cam o luna jumate chin.Dupa aceea a disparut tot eram ca nou nascu faceam toate treburile ca inaite.In acest an la inceputul luni Mai au aparaut aceleas simptome cand manac obosesc daca vorbesc la telefeno obosesc daca ma urc in masina mai repede obosesc,daca vorbesc cu un prieten si explic ceva mai reede obosesc muschii toracici nu au cappacitate normala.Investigatii facute in Germania,Control cardilogic 2 proceduri EGK si bicicleta,Spirometrie,Raza plamini toracic toate bune,Analize sange un pic colesterol marit si vitamina D3 un pic scazuta care nu sunt probleme de evidenta,buletinul analize foarte bun,deci din investigatii nu are legatura cu problema mea a spus Doctorul.Eu cred muschii respiratori este problema dar la investigatii medicale am esit bine.Eu nu caut rezolvari pe internet sunomul cand am probleme merg la Medic,doar as vrea sa stiu daca cineva sa cnfruntat cu aceeas problema cum a rezolva sau un Medic din forum sa-mi dea un sfat.

Va multumesc si multa sanatate.Dan
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
28-05-2020, 01:57 PM
RE: Incorsetare toracica lipsa aer suspin
Greu de spus ce poate fi. De la o nevralgie intercostala pana la cardiopatie ischemica sau o problema pulmonara nedepistata. Trebuie continuate investigatiile, inclusiv un RMN toracic ce poate evidentia o problema ce nu se observa pe radiografii. Oricum, ar trebui evitate eforturile o perioada si mai ales dupa mese.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)