Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ganglioni
17-07-2017, 09:07 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 17-07-2017 10:13 PM de Iulia96.)
Ganglioni
Buna seara. Am 21 de ani si am avut varicela in luna ianuarie, iar de atunci mi s-au inflamat doi ganglioni de la gat, in partea stanga, care imi trec, dar cum ma doare gatul si am rosu in gat se inflameaza inapoi. E posibil sa fi ramas cu o sensibilitate? La fel si cu urechile, am facut otita dupa varicela si cum stau in frig, vant, aer conditionat, ma ia durerea de ureche sau cap.
Se poate ca varicela sa fi fost de vina? Inainte nu aveam aceste probleme. Mi-am scos si o masea de minte pe partea stanga in luna martie, si tot pe partea stanga am niste carii foarte urate si o masea de minte in partea de jos care creste orizontal. Ultimele analize de sange le-am facut in octombrie si erau bune. Multumesc!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
17-07-2017, 10:54 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 17-07-2017 10:54 PM de SoulHealer.)
RE: Ganglioni
Mai degraba, problemele tale par a fi de origine dentara. Mergi la un stomatolog pentru o consultatie si o ortopantomograma pentru a vedea daca nu cumva, niste focare de infectie (probabil la nivelul mandibulei) au condus la aceste probleme. Mergi si la un consult ORL.
17-07-2017, 11:36 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 17-07-2017 11:56 PM de Iulia96.)
RE: Ganglioni
(17-07-2017 10:54 PM)SoulHealer a scris:  Mai degraba, problemele tale par a fi de origine dentara. Mergi la un stomatolog pentru o consultatie si o ortopantomograma pentru a vedea daca nu cumva, niste focare de infectie (probabil la nivelul mandibulei) au condus la aceste probleme. Mergi si la un consult ORL.

Va multumesc! Am fost la orl si nu am nicio problema. Voi merge la stomatolog sa rezolv cariile. Am facut o panoramica in martie si in afara de carii si masele de minte crescute toate prost nu era altceva. Intr-adevar am scapat de durerile groaznice de cap si de urechi zilnice dupa o perioada de la operatie, dar ele revin in situatiile amintite mai sus.
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)