Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ganglioni laterocervicali durerosi - fara diagnostic
12-02-2020, 04:16 PM
Ganglioni laterocervicali durerosi - fara diagnostic
De 1 an ma dor ganglionii laterocervicali.Anul trecut pe vremea asta aveam niste dureri crunte,rigiditate cervicala, nu puteam sta in fund sau in picioare, 3 luni m-am chinuit asa, printre care o sete excesiva,gura uscata, furnicaturi maini si picioare, dupa acupunctura mi-am revenit dar in prezent ganglionii ma dor cand si cand, noaptea am dureri musculare,si o inflamatie a mucoasei bucale, le zic afte dar nu dor,sunt niste mici umflaturi sa le zicem, ca si muscaturile.Am dosar de analize, doctori, hematologie,infectioase, interne,nimeni nu stie ce e.Ganglionii au 5 mm,Vsh 20,imunoglobulina M crescuta 240 (maxim 230), in rest totul ok.Ce sa mai fac????
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-02-2020, 06:42 PM
RE: Ganglioni laterocervicali durerosi - fara diagnostic
Nu stim ce analize ti-a recomandat medicul infectionist, dar ar trebui insistat pe parte de anticorpi aferenti unei infectii parazitare, streptocica, stafilococica. Proteina C reactiva si fibrinogenul sunt ok? Poate fi un proces infectios neagresiv, latent. Daca ai probleme dentare ar trebui sa le rezolvi.
12-02-2020, 07:57 PM
RE: Ganglioni laterocervicali durerosi - fara diagnostic
(12-02-2020 06:42 PM)SoulHealer a scris:  Nu stim ce analize ti-a recomandat medicul infectionist, dar ar trebui insistat pe parte de anticorpi aferenti unei infectii parazitare, streptocica, stafilococica. Proteina C reactiva si fibrinogenul sunt ok? Poate fi un proces infectios neagresiv, latent. Daca ai probleme dentare ar trebui sa le rezolvi.

Proteina C si fibrinogenul sunt ok.Probleme dentare nu am, am fost sa vad.Medicul de boli infectioase vizitat chiar ieri a zis ca nu stie ce analize sa fac pt ca ganglionii sunt f mici dar nu am alte simptome - gen febra, mancarime piele, transpiratii, dureri in alte parti, eczeme...si sa revin cand o sa am.Am ramas muta.Intr-adevar ce nu am e un film la plamani desi nu am tusit deloc.
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)