Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 2 voturi - 5 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ganglioni
11-03-2019, 07:38 PM
Ganglioni
Buna seara !
In urma cu ceva timp am depistat 3 ganglioni de dimensiuni mici 2 fiind occipitali sunt imobili si pe care i-am tot controlat si nici nu cresc nici nu scad sunt foarte mici insa cel de-al treilea se afla pe gat in partea dreapta este mobil si se inflameaza cand ma racesc dupa care se desumfla insa de cate ori palpez acea zona il simt tin sa specific ca este de mici dimensiuni.Am fost si am facut recent un set de analize din care reiese ca am limfocite 50 neutrofile 45 volum mediu eritrocitar 12 calciul seric total 10.50 tsh 5.05 fibrinogenul 376 in rest totul normal am facut si o ecografie care este normala insa tin sa precizez ca am facut si un exudat cu proba din cosurile de pe fata din care reiese ca am stafilococ auriu am luat tot felul de antibiotice dar nu s-a ameliorat nimic mai mult de cat atat acum ma dor si urechile si gatul am amigdala dreapta inflamata si ma ustura .Tin sa precizez ca am fost la hematolog si din acest punct de vedere sunt bine am fost si la endocrinolog si mi-a zis ca am hipotiroidita hasimoto pe care o tratez.Sa fie aceste analize modificate tocmai din cauza stafilococului si alt hipotiroiditei hasimoto?
Va multumec anticipat!!!!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-03-2019, 10:09 AM
RE: Ganglioni
Da, limfocitele mai mari arata ca ceva nu e in regula, chiar daca hematologul ti-a spus ca e ok. Trebuie sa continui investigatiile pentru a vedea despre ce e vorba (monunucleoza, un adenovirus, etc) Poate n-ar fi rau de discutat cu un medic infectionist in vederea unui diagnostic corect. Tiroidita trebuie tratata, intr-adevar si verificate periodic TSH, T3, T4 pentru a ajusta dozele luate pentru compensarea efectelor ei.
12-03-2019, 12:30 PM
(12-03-2019 10:09 AM)SoulHealer a scris:  Da, limfocitele mai mari arata ca ceva nu e in regula, chiar daca hematologul ti-a spus ca e ok. Trebuie sa continui investigatiile pentru a vedea despre ce e vorba (monunucleoza, un adenovirus, etc) Poate n-ar fi rau de discutat cu un medic infectionist in vederea unui diagnostic corect. Tiroidita trebuie tratata, intr-adevar si verificate periodic TSH, T3, T4 pentru a ajusta dozele luate pentru compensarea efectelor ei.

Este ceva grav poate fi vorba de cancer???
12-03-2019, 05:18 PM
Toata lumea are fixul asta cu cancerul!! Of! happy
12-03-2019, 06:33 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 12-03-2019 09:03 PM de Alse.)
Am rezolvat problema....am fost azi la orl si trebuie sa imi scot amigdalele pentru ca nu mai pot trata intrucat am amigdalita stafilococica.
Cu privire la mrbc a iesit cam mare 13.4 in conditiile in care m-a ascultat la plamani si nu am nimic...care ar putea fi motivul cresterii?
Mi s-a recomandat vitamina b 12.??
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)