Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fiv cu ovule donate dupa un cancer de san
18-06-2018, 12:05 PM
Fiv cu ovule donate dupa un cancer de san
Am 46 de ani,M-am recăsătorit acum 3 ani si ne dorim mult un copil.am incercat un fiv in 2016 cu ovulele proprii,eșuat,iar in 2017 ne pregăteam de un fiv cu ovule donate in Grecia,dar in urma investigațiilor mi-au găsit un carcinom lobular invaziv(ER+/PR+,Her2 -,ki67=10%,T2N0M0)Mi-a facut lumpectomie dl prof Blidaru cu recupe toate îndemne,in urma histopatologicului luminal A, stadiul 2 A,dupa o noua stadializare ar fi stadiul1b,ganglioni santinela si 9 ganglioni axiali toti indemni.nu am putut financiar sa fac testul oncotype dx si am urmat 4 ședințe de chimio cu docetaxel si ciclofosfamida,iar sapt trecuta am terminat 33 de ședințe IMRT la Amethyst Otopeni,urmeaza sa incep tratament cu tamoxifen.intrebare: dupa câți ani as putea sa fac un embriotransfer cu ovule donate?după naștere sa continui tratamentul binenteles ,oncoloaga mea a zis dupa macar 2 ani,radioloaga a zis dupa 3-4 ani,ceea ce mi-ar reduce substanțial șansele sa mai fac un copil dat fiind faptul ca fiv-URI peste tot in Europa se fac pana in 50 de ani.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)