Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Excrescenta gingie
19-07-2019, 01:09 PM
Excrescenta gingie
Buna ziua! In urma cu o luna am avut o operatie de extractie a unei masele de minte care nu era iesita din gingie. Precizez ca am 15 ani. Chiar dupa o saptamana dupa operatie, cam asa, mi-a aparut pe gingie o excrescenta, ca o mica bucatica de gingie moale, dar era mai albicioasa si durea daca o apasam. de asemenea, durea di zona de langa putin. Am fost ieri la medicul stomatolog care mi-a facut interventia si a spus ca nu e ceva grav, ca ar putea fi un fir sau o problema de la vreun dinte alaturat. Mi-a taiat acea excrescenta, dar azi am vazut ca nu a taiat-o in totalitate, mai am inca pe gingie. Mie mi-e frica sa nu fie ceva mai rau, o tumora sau ceva de genul, adica el a spus ca nu e grav, dar ar putea sti doar examinand-o vizual? Nu vreau sa ma indoiesc de el dar am citit multe articole si sunt speriata, adica inca mai am din chestia aia pe gingie si nu stiu ce ar putea fi. De asemenea ma doare locul acela. Si a mai spsu ca poate va fi nevoie de o radiografie. Oare a cerut asta pentru ca ar putea fi o tumora? Sau ca sa vada ceilalti dinti? Va rog, daca ma puteti ajuta, multumesc!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
19-07-2019, 08:11 PM
RE: Excrescenta gingie
Nu e nicio tumora. Este foarte probabil o zona din gingie traumatizata cu ocazia extractiei. Mergi la un alt stomatolog daca ai suspiciuni si nu te mai gandi la prostii si mai ales nu mai cauta pe internet cauzele posibile!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)