Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ejaculare tardiva
10-03-2017, 10:08 PM
Ejaculare tardiva
Buna seara. Am si eu o nedumerire si sper ca voi primi un ajutor specializat. Am 27 de ani. De obicei, ejaculez repede,la un prim contact sexual dupa o pauza de cateva zile, cum cred ca este normal la toti barbatii. De data asta, sunt racit, gripat. Am luat sirop de gripa inainte de actul sexual. Am avut act sexual cu iubita dupa o saptamana pauza, ar fi trebuit sa ejaculez mai repede, asa cum se intampla mereu dupa o pauza, dar am ejaculat mult mai tarziu decat de obicei,am ejaculat ca si cum as face-o la al 3-lea, al 4-lea act in aceeasi zi. Medicamentul de gripa ,sau in special,raceala este cauza unei ejaculari tardive? Va multimesc!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-03-2017, 11:44 PM
RE: Ejaculare tardiva
Nimic nu te poate opri, nici macar gripa?! Greu de spus care poate fi cauza. Oricum, sa ne dai si noua reteta siropului de gripa! happy Ce intelegi prin ejaculare tardiva?
11-03-2017, 10:39 AM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 11-03-2017 10:56 AM de Ionut90.)
Am ejaculat mai greu, decat de obicei, la un prim act sexual dupa o pauza de o saptamana. De obicei, la primul act, dupa o pauza mai lunga, "ma termin" mai repede, dar de data asta am facut-o mai greu, ca si cum ar fi fost al 3-lea act sexual in aceeasi zi. Nu mi s-a mai intamplat si m-am gandit ca poate fi din cauza racelii sau a substantelor din medicament.

As fi dorit sa stiu daca substantele din medicament sau raceala in sine, poate fii o cauza a unei ejaculari tardive, sau poate ascunde alte afectiuni. Vreau doar sa ma informez.
11-03-2017, 11:11 AM
Nu a fost o ejaculare dupa o ora,sau ceva exagerat. Vreau sa spun ca actul a tinut mai mult decat de obicei la primul numar, dupa o pauza de sex, de o saptamana. Asta inteleg prin ejaculare tardiva. de obicei, la primul numar, ma termin mai repede.
11-03-2017, 11:22 AM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 11-03-2017 11:25 AM de SoulHealer.)
Si crezi ca noi stim ce substante sunt intr-un "sirop de gripa" a carui denumire e necunoscuta? Prin ejaculare tardiva se intelege intarzierea ejacularii cu pana la 30-45 minute de la inceputul unui act sexual sau masturbare.
In mod normal o stare gripala afecteaza erectia, mai ales daca este insotita de stari febrile si tratament specific.
11-03-2017, 06:01 PM
Am inteles. Va multumesc frumos pt raspuns. O seara placuta!
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)