Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ejaculare precoce
02-03-2018, 08:04 PM
Ejaculare precoce
Buna seara.Va rog sa ma ajutati.Am o problemă din punctul meu de vedre destul de gravă .Am 42 de ani problema ejaculez repede adică dupa 2. 3 minute.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
02-03-2018, 09:17 PM
RE: Ejaculare precoce
In ultima vreme se intampla sau dintotdeauna? Numai cu o partenera sau cu mai multe? Poate ai 100 de kg! Ce stil de viata si alimentar ai?Sa invatam sa furnizam toate informatiile inainte de a cere un sfat!
02-03-2018, 09:43 PM
(02-03-2018 09:17 PM)SoulHealer a scris:  In ultima vreme se intampla sau dintotdeauna? Numai cu o partenera sau cu mai multe? Poate ai 100 de kg! Ce stil de viata si alimentar ai?Sa invatam sa furnizam toate informatiile inainte de a cere un sfat!

Cam de vreo 3.4 luni.Nu am incercat si cu alte partenere. sunt casatori doar cu o partenera .Am 1.60 si 67 kg.
02-03-2018, 10:56 PM
Problema este de natura psihogena. Cam 27% din barbati au probleme cu ejacularea precoce, o tulburare de dinamica sexuala. Ar fi bine sa mergi la un psihoterapeut care te poate invata cum sa iesi dintr-un cerc vicios in care fara indoiala ai intrat. Pe langa asta poti sa incerci cateva tehnici care sa te ajute:
1. Trebuie prelungit preludiul, jocurile sexuale fara penetrare.
2. Exercitiile Kegel sunt esentiale pentru restabilirea controlului asupra ejacularii.
3. Conditiile ambientale sunt importante. Daca sunt factori perturbatori de orice natura, trebuie eliminati. Iata un exemplu: un animal de companie!
4. Fa miscare, adopta o dieta sanatoasa si nu apela la alcool in speranta ca te va ajuta!
5. Renunta la masturbare, daca o practici in ideea ca vei ejacula mai greu!
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)