Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ecografie Abdominala
28-01-2019, 07:36 PM
Ecografie Abdominala
Buna seara,acum cateva zile am facut o ecografie abdominala de control in care se precizeaza ca la nivelul arborelui biliar CBIH este nedilatate insa CBP se specifica 4 mm in hilul hepatic ,colecist dimensiuni normale,pereti subtiri,continut nelitiazic in rest la toate organele se specifica normal.
Insa as vrea sa stiu ce inseamna CBP 4mm in hilul hepatic eu am mai facut o ecografie acum vreo 2 ani in care mi sa zis ca am un hemangiom hepatic insa nuu mai stiu ce dimensiunii avea.Acest CBP sa fie hamanginomul sau altceva???
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
28-01-2019, 09:15 PM
RE: Ecografie Abdominala
E vorba de diametrul caii biliare principale (CBP) in hilul hepatic. N-are nicio legatura cu mentionatul hemangiom.
28-01-2019, 10:03 PM
(28-01-2019 09:15 PM)SoulHealer a scris:  E vorba de diametrul caii biliare principale (CBP) in hilul hepatic. N-are nicio legatura cu mentionatul hemangiom.

Si este ceva grav???
29-01-2019, 12:49 AM
Nu, nu este nimic grav. Dimensiuni normale. Ai avut ceva probleme? Nu ne apucam sa intrebam pe forumuri fara sa dam un minim de informatii legate de contextul investigatiilor, de motivul pentru care le facem, de problemele medicale intampinate.
 Mulţumiri acordate de: ursamajor
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)