Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EPILEPSIE
18-04-2018, 09:24 PM
EPILEPSIE
Buna seara! Sunt diagnosticata cu epilepsie din 2011. In acel an, am avut 2 crize provocate. Eram fumatoare, consumam alcool. Dupa cea de-a doua criza, am fost trecuta pe tratament cu lamotrigina. De atunci, n-am mai avut nicio criza. Am fost la diferiti medici, controale. Toti zic ca nu apar modificari epileptiforme pe EEG, RMN curat. Intrebarea mea e urmatoarea. As avea vreo posibilitate sa dau pentru permis? Ce as putea face in privinta asta? E o necesitate... am 26 de ani, un baietel de un an si patru luni... depind de alte persoane din jurul meu si nu e placut nici pentru mine dar nici pentru ei. Va multumesc.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
18-04-2018, 10:56 PM
RE: EPILEPSIE
Se pare ca exista o lege de prin 2010 care stipuleaza ca cei care au avut crize de epilepsie in trecut pot da examen daca a trecut un an fara nicio criza. Trebuie verificat daca este asa. Oricum documentele medicale ulterioare vor fi necesare pentru obtinerea vizei de la medicul psihiatru. Asta in ipoteza ca se face vreo referire in scrisoarea medicala de la medicul de familie privind antecedentele medicale.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)