Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 5 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dureri de la inima sau nu?!
30-11-2009, 08:07 PM
RE: Dureri de la inima sau nu?!
multumesc mult de tot.Acum am venit de la serviciu si ma simt epuizata. Inima bate apoi parca se opreste pentru 2-3 secunde si iar bate neregulat. La cardiolog merg la DR Romi Bolohan.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
30-11-2009, 08:13 PM
E un cardiolog bun, ia legatura urgent cu el sa iti modifice in mod corespunzator schema de tratament. Sa ne tii si pe noi la curent cu evolutia.
Maine vorbesc cu un coleg si iti pot indica vreo cativa neurologi buni la care ai putea sa mergi.

PORTAL MEDICAL: http://www.medical-bucuresti.ro
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
03-12-2009, 08:16 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 03-12-2009 08:22 PM de coman.)
Buna. Imi cer scuze pentru astazi dar colega mea a trimis un mesaj de pe calculatorul meu si in loc sa il trimita unde trebuie l-a trimis la dumneavoastra. Mi de scuze.
ptr Armmdt
Inca nu am vorbit cu cardiologul, astazi a fost o zi tare agitata, mai intai mama colegei mele durerile de cap sun tot mai puternice) dupa aceea am inceput sa am iar acele batai ale inimii neregulate, am observat ca atunci cand incepe sa bata inima si face acele pauze m-i se invinetesc buzele. De aseara am vazut ca am picioarele foarte umflate si venele foarte proeminente.
Va doresc multa multa sanatete si sa stiti ca am foare mare incredere in Armmdt.
Daca m-i se intampla ceva am sa va tin la curent, oricum eu sunt o luptatoare si trec eu si peste astea.
Dumnezeu sa va aiba in paza.
03-12-2009, 08:24 PM
Nici acum nu ai vorbit inca cu medicul cardiolog?! Huh
Ia legatura cu el cat mai repede!

03-12-2009, 08:26 PM
Pai nu am vorbit, deoarece la serviciu a fost foarte aglomeret. Sper ca maine sa il pot suna si poate saptamana viitoare sa pot veni la Bucuresti.
03-12-2009, 09:30 PM
Imi pare sincer rau pentru ceea ce ti se intampla.Nu pot decat sa te incurajez ca si coleg de forum.Eu as zice sa iti iei liber de la serviciu si sa vii de urgenta in Bucuresti daca aici este medicul tau curant. Si eu am incredere in armmdt .Urmeaza-i sfaturile si sper sa gasesti cat mai repede solutia problemei tale.Multa sanatate si sa aflam vesti bune de la tine!
08-12-2009, 08:05 PM
:Buna tuturor. Iti multumesc Bogdan pentru incurajari.
Am mare incredere in armmdt.
Liber de la serviciu nu prea pot sa imi i-au mai ales acum cand este foarte aglomerat.Sper ca dupa sarbatori sa ajung la Bucuresti atat la cardiologie cat si la neurologie si sa rezolv odata problemele pe care le am.
Va doresc sa aveti o seara placuta.Si am sa va tin la curent cu starea mea de sanatate.:shy:
16-12-2009, 09:54 PM
Buna tuturor.
Am si eu o intrebare(cred eu stupida, dar trebuie pusa) pentru Armmdt. Pot sa iau pilule de slabit ? deoarece in ultimul, timp am c-a pus pe mine am 1.70m si am ajuns la 69 kg.Colega mea de serviciu a luat super slim si a adat intr-o luna 5 kg , eu as putea sa iau in conditiile mele?
ps
Mi-ati promis ca va interesati de un neurolog bun .
Multumesc mult si sa aveti o seara placuta.
17-12-2009, 03:21 AM
Parerea mea ca la 1,70 m si 69 kg nu e cazul sa iei pilule de slabit. Un pic de dieta (nu cine stie ce) si un pic de miscare aerobica (alergari, gimnastica, bicicleta, tenis, inot ... sunt atatea variante) ar putea rezolva problema intr-un mod mult mai natural si mai sanatos. Dar daca tu vrei neaparat si consideri, poti sa iei pilule de slabit.
Nu am uitat de neurolog, dar am avut un program cumplit in ultima vreme punctat si de un accident de masina. Si totul continua. O sa incerc sa ma interesez cat mai repede si sa iti dau un raspuns.

17-12-2009, 04:28 PM
am si eu o intrebare:

de catava vreme am observat ca ridicind 2 scari in sus, nu-mi ajunge aer sa respir. si simt ca inima mi se bate mai repede (care si e normal, ca se inteteste pulsul) dar acuma eu le sezizez.
asta pe linga toate simptomele pe care le-am descris de mai inainte.

acuma sunt programata pt Holter 72 ore si eco la inima.
de la ce sa fie aceste innadusheli?

mersi mult.
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)