Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Durere stomac
08-02-2018, 11:31 PM
Durere stomac
Va rog din suflet sa ma ajutati cu un sfat, este virba de mama de 70 de ani care are dureri de stomac sau fiere mai degraba zic eu. Are probleme locomotorii de aceea nu pot sa o duc la un medic.De un an tine dieta foarte strict dar totusi face aceste crize de durere care sunt i sotite de varsaturi verzui sau de mancare. A fost operata de fiere cu multi ani in urma dar ni s-a zis ca nu i-a fost extirpata fierea doar pietrele. Ia hepatoprotectoare si anghirol dar degeaba. Va multumesc anticipat raspunsul dumneavoastra si sper sa vina cat mai rrpede, am mare nevoie de un sfat.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-02-2018, 10:28 AM
RE: Durere stomac
Nu cred ca exista doar operatie de extirpare a pietrelor. De regula se scoate vezica biliara cu totul! Daca nu se poate deplasa, chemati salvarea pentru a o interna. Trebuie sa faca analize si ecografie pentru a vedea ce se intampla pe caile hepatobiliare. Nu mai amanati!
Sanatate mamei Dvs.
09-02-2018, 12:27 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 09-02-2018 12:27 PM de Laura Brindus.)
RE: Durere stomac
(09-02-2018 10:28 AM)SoulHealer a scris:  Nu cred ca exista doar operatie de extirpare a pietrelor. De regula se scoate vezica biliara cu totul! Daca nu se poate deplasa, chemati salvarea pentru a o interna. Trebuie sa faca analize si ecografie pentru a vedea ce se intampla pe caile hepatobiliare. Nu mai amanati!
Sanatate mamei Dvs.

Multumesc!
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)