Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Durere picior
13-02-2018, 08:25 PM
Durere picior
Bună seara!
Sunt Iulia și am 22 de ani. Am făcut după o lunga perioada în care ortopedul mi-a pus diagnosticul de tendinita, iar alt medic de la recuperare medicala, diagnosticul de suprasolicitare a mușchilor și ligamentelor, o radiografie pt ca cei de la kinetoterapie mi-au cerut pentru a vedea exact despre ce e vorba și pt a exclude altceva. În urma radiografiei, rezultatul a fost de scolioza dextroconvexa cu punct maxim la L4 și reducerea înălțimii posterioare a spațiului articular L1-L2 și L2-L3. Este posibil ca de la astea sa ma doară coapsa interna, fesa, soldul și în zona inghinala? Uneori durerea merge și mai jos de genunchi, dar nu e chiar durere, e o senzație ciudata în picior care se simte mai puțin deranjanta când întind foarte bine de picior. De cand am început fizioterapia, durerea e și mai deranjanta. Pentru o interpretare bună, trebuie sa merg cu radiografia la ortoped sau la medicul de la recuperare? Va multumesc!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
13-02-2018, 11:46 PM
RE: Durere picior
Trebuie sa mergi la ortoped in primul rand si in functie de recomandarile lui si pe la un neurolog. Foarte posibil ca scolioza sa afecteze ramuri nervoase care sa iti dea senzatiile de care aminteai.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)