Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Durere masea, infectie
12-01-2021, 03:27 AM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 12-01-2021 03:36 AM de xmxmatrix.)
Durere masea, infectie
In primul rand vreau sa salut toti moderatorii si sa le multumesc pt raspunsurile/sfaturile prompte pe care le-am primit de-a lungul timpului fiind un “client “ mai vechi al acestui forum. Problema de astazi este urmatoarea: in urma cu cateva luni, am ajuns la stomatologie pt o masea dureroasa (premolarul 1). Am facut o radiografie care arata la vremea respectiva si o infectie. S-a tratat infectia in 5-6 sedinte, s-au scos nervii/nervul, obturatie canal...etc. Toate bune si frumoase cca 2-3 sapt. Apoi a inceput sa doara. Am fost din nou, dar mi s-a invocat faptul ca maseaua aceea nu are cum sa mai doara. A mai trecut o perioada si a inceput sa ma doara din ce in ce mai tare, la dulce, la rece, apoi noaptea f rau, ganglioni umflati ureche si gat pe partea respectiva. Toata lumea fiind libera de sarbatori, nu am ajuns la stomatologie, am facut o radiografie pe care o atasez mai jos si am
Luat augmentin 5 zile. Durere nu mai este, ganglionii s-au mai micsorat, obrazul putin umflat, sensibilitate pe gingie.

Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)

Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-01-2021, 11:03 AM
RE: Durere masea, infectie
Intreaga zona e cu probleme. La radacina pare a fi un granulom extins. In dreapta premolarului ala imens(in dreapta pe imagine) sunt 2 dinti cu probleme (carii?) iar in stanga se observa ca premolarul se sprijina bine de tot pe un molar si asta pe langa diferentele evidente de inaltime ocluzala. Cere o parere unui medic stomatolog pe medicchat.ro. Costa 30 de lei o intrebare si 10 lei o poza atasata.
https://www.medic.chat/
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)