Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Durere in partea dreapta a abdomenului
12-02-2017, 12:08 AM
Rainbow Durere in partea dreapta a abdomenului
Buna ziua, ma doare foarte tare in partea dreapta a abdomenului (acolo unde este apendicita- orientativ). Si daca apas cu mana in locul respectiv simt durerea rau..
Problema este ca ma doare câteva ore sau o zi si ma lasă. Si in alta zi(de exemplu dupa 7-10 zile) iar ma ia durerea si tot ma lasă..
Țin sa Menționez ca ma doare de ieri - am 24 de ore deja.. Si cand stau întinsa si pun mana ma doare, dar cand ridic piciorul drept nu prea..
Am citit ca daca era apendicita trebuia sa am febra, ca imi amorțească un picior.. pe mine ma doare si cand stau in picioare si cand respir(uneori) si tot.
Puteți sa ma ajutați va rog ? Poate fii apendicita ?
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-02-2017, 12:14 AM
RE: Durere in partea dreapta a abdomenului
Cel mai bine ar fi sa va vada un chirurg care isi poate da seama daca e vorba de apendicita sau nu. Ar mai putea fi o cistita, o acumulare de gaze. E nevoie de un consult medic al de specialitate.
 Mulţumiri acordate de: Ioana Alexandra78
12-02-2017, 12:59 PM
RE: Durere in partea dreapta a abdomenului
La o ecografie poate sa apara o problama la ureter dreapta , si eu am zis ca am apendice dar a fost ceva renal , am avut o criza de credeam ca inebunesc .
Semnale am avut mai dinainte cu astfel de dureri , dar ma lasa in timp , pina am fost la urgenta .
 Mulţumiri acordate de: Ioana Alexandra78
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)