Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Durere de cap persistenta, presiune si ameteli
23-01-2019, 07:25 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 23-01-2019 08:49 PM de SoulHealer.)
Durere de cap persistenta, presiune si ameteli
Buna seara. De aproape de ani am dureri de cap persistente. Am facut TMN in urma cu un an si jumatate insa la cateva saptamni dupa RMN (care a iesit OK), in pazua de munca am avut o durere extrem de puternica localizata in partea dreapta insotita de un suierat ca si cum o teava cu abur sub presiune s-ar fi fisurat! Cateva secunde am auzit acel suierat, in cutia craniana, ca apoi sa fie urmat de o senzatie de ,lesin, transoyratie rece, tremuraturi si senzatie de greata! A doua zi mi-am mai revenit insa de atunci, la cateva saptamani am stari de ameteala, dureru de cap si presiune in craniu (asa o percep eu). Vinerea trecuta am avut un episod sever care m-a facut sa parasesc biroul si de atunci simt dureri care migreaza din stanga, spre ceafa, cu mici radieri spre dreapta, care alterneaza cu senzatie de intepaturi si presiune in partea dreapta a capului. Vineri simteam furnicaturi in maini si picioare si aveam probleme de echilibru. Saptamana asta mi-am luat liber pentru a sta departe o perioada de birou, calculator etc. Din pacate am aceleasi simptome, insa nu la intensitatea de Vineri! Uneori am senzatia ca mi se infunda si urchile si ca durerile si intepaturile imi afecteaza si nasul si urechile. Iar ochi ii simt ciudat, ca si cum m-ar ustura! Mentionez ca mi-am facut mai multe controale, recent, la oftalmologie si orl si au iesit ok. As vrea sa repet RMN-ul! Doresc un sfat, o recomnadare catre un neurolog bun. Inca o mentiune. In copilarie, la varsta de 4 ani si jumatate, am cazut in cap intr-un bazin de inot gol si am avut un hematom extern pe partea dreapta pentru care am stat internat la Bagdazar Arseni timp de 2-3 luni.

Multumesc anticipat!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
23-01-2019, 08:43 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 23-01-2019 08:49 PM de SoulHealer.)
RE: Durere de cap persistenta, presiune si ameteli
Banuesc ca esti tinar si ai mult stres si pentru ca eu si sotia am trecut prin aceste probleme , stim ce inseamna , nu au putut fi rezolvate decit numi la un medic psihiatru . Retine ce-ti spun , tot ce ai scris aici vei povesti medicului psh. si el va hotari ce tratament vei urma . Cu cit mergi mai repede cu atit e mai bine ca tratamentul e de lunga durata .
Numai bine .
24-01-2019, 10:30 AM
RE: Durere de cap persistenta, presiune si ameteli
(23-01-2019 08:43 PM)tassevasi a scris:  Banuesc ca esti tinar si ai mult stres si pentru ca eu si sotia am trecut prin aceste probleme , stim ce inseamna , nu au putut fi rezolvate decit numi la un medic psihiatru . Retine ce-ti spun , tot ce ai scris aici vei povesti medicului psh. si el va hotari ce tratament vei urma . Cu cit mergi mai repede cu atit e mai bine ca tratamentul e de lunga durata .
Numai bine .

Momentan ma duc la un psiholog si ajuta. Din pacate nu am fostb prezent la toate sesiunile si de cate ori am facut pauza de cateva saptamani, starea de rau s-a reinstalat. Acum vreau sa ma duc saptamanal la psiho sa vad rezultatele dupa o perioada. Api, daca nu merge, o sa incerc si cu un psihiatru. Insa vreau sa fac si un RMn sa fiu sigur ca este doar de la stres! Multumesc mult pentru sfat!
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)