Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Durere de cap!
26-02-2018, 01:10 AM
Durere de cap!
Bună ziua! A-și dori dacă se poate sa ma ajutați cu un sfat, idee...etc.
In urma unui IRM cerebral a reieșit următorul rezultat: Moderata lărgire a spațiiilor subarahnoidiene supratentorial.îmi puteți spune cat de grav este sau ce este de facut?!
Va mulțumesc!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
26-02-2018, 01:03 PM
RE: Durere de cap!
Iti va spune medicul neurolog care a recomandat investigatia. El va studia si imaginile si va trage concluziile corecte.
26-02-2018, 01:09 PM
Logic ca asta va face!!!
Pana ce voi ajunge la neurolog m-am gândit ca ma va ajuta careva cu un răspuns. Dar, îmi dau seama ca pe acest forum nu sunt doctori, ci oameni de rand care își dau cu părerea.
26-02-2018, 02:01 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 26-02-2018 02:05 PM de SoulHealer.)
E foarte usor sa faci afirmatii gratuite. Oamenii astia, "de rand" de care vorbesti, dau de ani de zile sfaturi celor care vor sa-si rezolve o problema medicala. Chiar daca ar fi plin pe-aici de medici neurologi, nu cred ca ar fi vreunul care sa-si dea cu parerea fara sa vada imaginile investigatiei si fara sa te consulte! Asa ca te rog sa iti revizuiesti atitudinea fata de membrii forumului, mai ales ca ai primit raspuns la problemele postate de fiecare data! E o chestie elementara de bun simt!
26-02-2018, 02:21 PM
(26-02-2018 01:09 PM)Nicoleta Coco a scris:  Logic ca asta va face!!!
Nu neaparat...eu n-am avut norocul ca vreun neurolog sa studieze imaginile.
Referitor la rezultatul tau ai fi fost mai fericita sa-ti spuna cineva ca e posibil sa suferi de schizofrenie sau dementa sau ca ar fi nevoie de o interventie chirurgicala cand de fapt poate fi doar o modificare tranzitorie?

Nu sunt medic, doar o iubita a lui Hashimoto...
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)