Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Durere cervicala
07-03-2019, 11:25 AM
Durere cervicala
Buna ziua.
Ieri pe la ora pranzului am simtit dintr o data o durere puternica pe partea dreapta a cefei, langa coloana cervicala. De atunci, cand intorc capul la dreapta ma doare foarte tare (osul cred) sau cand incerc sa il rotesc pentru a mi dezmorti muschii gatului, dar doar in punctul respectiv. Cand dorm nu ma deranjeaza, cand duc capul in fat sau in spate nu ma doare. De ieri m-a tot tinut durerea pana acum, am mai incercat sa fac exercitii pentru gat si durerea a mai cedat, acum a disparut in proportie de 90%. Am mai avut un astfel de episod si acum vreo 2-3 saptamani tot in acelasi loc in partea dreapta, insa nu era o durere atat de puternica incat sa ii dau prea multa importanta.
Mama mea are spondiloza cervicala si recent a aflat ca are si hernie de disc cervicala. Credeti ca poate fi vorba si la mine de asta?
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
07-03-2019, 05:16 PM
RE: Durere cervicala
Greu de spus fara o radiografie de coloana cervicala, macar. Mai degraba ai o problema cauzata de o postura incorecta la calculator, sau de o perna improprie, pe care dormi. Nu in ultimul rand, fa si un control oftamologic daca nu ai mai fost demult, sau daca nu ai fost niciodata!
07-03-2019, 05:19 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 07-03-2019 05:23 PM de SoulHealer.)
RE: Durere cervicala
Control oftalmologic am facut acum aproximativ 10 luni cand mi am schimbat ochelarii. Cu ochii am probleme de la 13-14 ani, in prezent am astigmatism miopic la ochiul stang de +2,5.
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)