Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Durere în partea stângă a pieptului
18-04-2017, 10:55 PM
Durere în partea stângă a pieptului
Bună seara, sunt un bărbat de 39 ani și sufăr de hipertensiune, pe care o tratez cu : dimineața .08.00...5mg Amlodipin, 5mg Ramipril, 1,25 mg Nebilet dintr-o pastilă de 5mg. Pe la ora 10.00...Iau pentru stomac.. Omeprazol 40mg...Iar seara, ora 22.00 iau rivotril 0,5. De câteva zile am o durere în partea stângă a pieptului si deasupra cotului mâinii stângi. Va rog sa-mi dați un sfat, pentru aceste dureri. Am făcut EKG și este normal. Mulțumesc frumos.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
19-04-2017, 12:26 AM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 19-04-2017 12:27 AM de SoulHealer.)
RE: Durere în partea stângă a pieptului
Poate fi o durere intercostala datorata fie unei unei pozitii vicioase in timpul somnului care a afectat un cartilaj intercostal sau datorita unei nevralgii pur si simplu. Daca durerea depinde de pozitie e probabila prima ipoteza. Daca e continua si cedeaza la caldura, cea de-a doua. Daca durerea persista, sunt necesare si alte investigatii cardio, o radiografie toracica, etc.
 Mulţumiri acordate de: Seby78
19-04-2017, 08:40 PM
RE: Durere în partea stângă a pieptului
Mulțumesc frumos, pentru ajutor.. și am să vă urmez sfatul. Multă sănătate. PS: Am sa fac o radiografie și eventual un RMN.
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)