Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Deget deplasat - radiografie in post
15-02-2021, 01:08 PM
Deget deplasat - radiografie in post
Buna ziua!
Acum o luna am avut un accident in care mi s-a deplasat putin falanga de la degetul mijlociu de la mana stanga. Am incercat sa imobilizez degetul, iar dupa o saptamana am facut radiografii si o consultatie medicala. Medicul a spus ca nu este nici o problema, doar inflamatie a tesutului. A spus sa port o orteza 2 saptamani, sa pun gheata si sa iau antiinflamatoare.
Problema este ca au trecut in total 4 saptamani si nu mai pot strange de tot degetul in pumn. Pur si simplu se blocheaza, nu este vorba de durere. Pe partea interioara a degetului, la imbinarea intre falange, se simte putin mai pronuntat osul. Ieri am strans clanta normal sa deschid usa si s-a simtit durere destul de puternica si parca imi presase pielea de os. Apoi s-a umflat foarte putin locul si s-a inrosit putin.
Nu am asigurare medicala.

Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)

Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
15-02-2021, 09:22 PM
RE: Deget deplasat - radiografie in post
Vad un mic blocaj intre falanga 1 si falanga 2 si probabil ca asta e cauza lipsei de mobilitate si durerii resimtite. Foloseste un unguent antiinflamator si cumpara o minge mica, medicinala, cu care sa faci exercitii usoare de compresie. Daca intr-o saptamana lucrurile nu se amelioreaza, trebuie sa te vada un ortoped.
16-02-2021, 10:57 AM
RE: Deget deplasat - radiografie in post
Multumesc frumos pentru raspuns!
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)