Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DURERE IN PIEPT!!
24-01-2018, 02:42 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 24-01-2018 04:49 PM de anaderol91.)
Exclamation DURERE IN PIEPT!!
BUNA ZIUA,AM 27 DE ANI SI DE APROX 2 ANI (fumatoare aprox 1 pachet pe zi),AM O DURERE IN PIEPT CARE IRADIAZA SPRE MAXILAR,SE OPRESTE IN GAT,CA UN NOD,IAR DACA INGHIT SIMT CA SI CUM MI S-AR BLOCA MANCAREA .DUREREA VARIAZA IN INTENSITATE,EA APARE SEARA SAU NOAPTEA ,MAI ALES IN POZITIE ORIZONTALA,DACA MA RIDIC SE AMELIOREAZA,DACA SCHIMB POZITIA SE AMELIOREAZA.INAINTE AVEAM O CRIZA LA CATEVA LUNI,DAR ACUM SUNT DIN CE IN CE MAI DESE,CAM LA INTERVAL DE CATEVA ZILE.DUREREA SE DUCE MAI MULT SPRE DREAPTA SI E F PUTERNICA(PRIMA OARA AM CREZUT CA FAC INFARCT).VA ROG MULT DACA MA PUTETI AJUTA CU UN SFAT,PARERE,INDRUMARE,DEOARECE AM FOST LA DOCTORI SI TOTI SE UITA PATRAT CAND LE ZIC DE DUREREA MEA.IN TIMPUL CRIZELOR,NU AM SI ALTE SIMPTOME,IN AFARA DE DUREREA IN PIEPT CARE SE PLIMBA BA IN GAT,BA PE STANGA,BA PE DREAPTA PIEPTULUI.IN REST,DE CATEVA ZILE MA SIMT PUTIN AMETITA(IMI SIMT CAPUL USOR AMORTIT SI GATUL RIGID )SI IMI ESTE PUTIN GREATA.AM FACUT EKG, RADIOGRAFIE PLAMANI, ANALIZE SANGE SI TOATE AU IESIT BUNE.CE ANALIZE AS PUTEA SA MAI FAC?DOCTORII NU IMI SPUN NIMIC,IAR PE NET CITESC DUPA SIMPTOME- DIABET, ANEMIE, ESOFAG NUTCRACKER ETC. ACEASTA DURERE NU MA LASA SA DORM NOAPTEA SI IMI AFECTEAZA VIATA.De asemenea,simt o presiune in cap,iar cand aplec capul in fata ,aud un tiuit in ureche.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
24-01-2018, 04:37 PM
RE: DURERE IN PIEPT!!
O investigare a coloanei cervicale si a celei toracale. Si o endoscopie digestiva superioara ar fi utila, iar daca nu ai investigat tiroida, ar trebui sa o faci. Te rog sa numai scrii cu majuscule!
Sanatate
 Mulţumiri acordate de: anaderol91
24-01-2018, 04:55 PM
Multumesc mult,o sa incerc sa fac si asta,analiza la tiroida am facut acum vreo 2-3 ani,dar ar trebui sa o refac.
24-01-2018, 06:41 PM
Acum 3 ani nu aveai simptomele astea. Sunt mai multe analize pentru tiroida: tsh, ft3, ft4, atpo, atg dar poti incepe cu o ecografie la endocrinolog.

Spuneti intotdeauna ceea ce ganditi si comportati-va in acord cu ceea ce spuneti.
 Mulţumiri acordate de: anaderol91
25-01-2018, 10:52 AM
Multumesc pentru sfat,o sa fac o ecografie
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)