Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chist ovarian
04-05-2018, 09:23 PM
Chist ovarian
In urma unui RMN mi-a iesit pe langa problema pe care o aveam si ca as avea un chist ovarian pe partea stanga. Am fost la un consul ginecologic si mi s-a spus ca este pe partea dreapta, am urmat un tratament de 3 luni. Problema este ca pe mine ma doare pe partea stanga si cateodata chiar simt ca si cum ar pulsa ceva acolo. Ce ar putea fi, din moment ce in urma analizelor mi-au iesit lucruri diferite, insa pe mine totusi ma doare.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
04-05-2018, 10:59 PM
RE: Chist ovarian
In timpul perioadei reproductive chisturile isi fac aparitia dupa bunul lor plac dar dispar dupa putin timp, fara tratament si de cele mai multe ori fara simptome. Poate ca la rmn e fost un chist pe stanga care a disparut pana la consultul ginecologic. Durerea in zona ovarului stang a fost de dinainte sau a aparut dupa rmn? Daca durerea este suportabila, nu apare zilnic, nu este insotita de alte neplaceri cum ar fi menstruatii mai abundente si dureroase nu ai motive de ingrijorare dpdv ginecologic. Acea durere mai poateveni si de la vezica, rinichi, muschi etc. Ar fi utile niste analize uzuale.

Nu sunt medic, doar o iubita a lui Hashimoto...
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)